Wiosenny Obóz – Chodzenie po kole BaGua i medytacja taoistyczna

Ten obóz będzie poświęcony praktyce chodzenia po kole bagua i medytacji taoistycznej.

Medytacja chodzenia po kole Bagua jest dynamiczną metodą uspokojenia rozbieganego umysłu, metodą uciszenia negatywnych efektów ekstremalnych emocji i sposobem na przywrócenia rozproszonego ducha do stanu zintegrowanej pełni.

Praktyka jednocześnie buduje siłę wewnętrzną, wydolność aerobową, siłę fizyczną i zwinność pracy stóp poprzez ciągły ruch.

Praktyki medytacyjne chodzenia po kole, oparte na duchowych zasadach starożytnych taoistów („mistycznych badaczy”, którzy podążają Naturalną Drogą i Prawdą Wszechświata), uczą „znajdowania bezruchu w ruchu”. Poprzez nieprzerwane stawianie kroków po łukach i poruszanie się z różną prędkością, można nauczyć swoje ciało/umysł znajdowania wewnątrz siebie nieruchomego miejsca, w którym wszystko jest ześrodkowane, zrównoważone, łatwe i naturalne.

Aby przygotować się do praktyki chodzenia po kole, będziemy pracować z niektórymi z „Ćwiczeń Sześciu Smoków ”, nauczymy się rozróżniać między zmianą wykonywaną w 2 krokach i w 4 krokach, aby następnie zastosować ćwiczenia 6 smoków do zmiany kierunku poruszania się po kole. Ćwiczenia stóp węża / dłoni węża jak jak również rou shou (rolujące/ugniatające dłonie) będą również nauczane w zastosowaniu do sztuk walki.

Ponadto pogłębimy i w szerszy sposób zrozumiemy należące do systemu Bagua „Ding Xi” (pozycje mocy – różne sposoby trzymania dłoni i utrzymywania postawy ciała, będące podstawowymi formami nei gon), powtarzając pozycje poznane wcześniej i ucząc się nowych Techniki te otwierają połączenia energetyczne właściwe dla naturalnie spiralnej charakterystyki ciała, tak by całe ciało otworzyło się bardziej oraz stało się silniejsze i bardziej zintegrowane.

Chodzenie po kole Bagua poprawi nasze umiejętności znalezienia wewnętrznego porządku, bezruchu i spokoju, a medytacja taoistyczna przyniesie nam uzdrawiające doświadczenie zrozumienia siebie i pogodzenia się z sobą.

Uczestniczyć w obozie może każdy, początkujący i zaawansowany, gdyż pracować będziemy w tych obszarach, które dla każdego są nowe i warte poznania bądź pogłębienia.

TERMIN
sobota 20.3. – piątek 26.3.2021

MIEJSCE
Ośrodek Szkoleniowy „Nagórzyce” znajduje się 1,5 godziny jazdy samochodem na południe od Warszawy. Dom otoczony jest pięknym lasem, tuż nad Zalewem Sulejowskim. Sala treningowa jest bardzo przestronna i jasna oraz ma bezpośredni dostęp do terenu zielonego, gdzie możliwy jest trening na podłożu naturalnym i kamiennym. Uczestnicy są zakwaterowani w pokojach 2 lub 1 osobowych z prysznicem i WC.

Kącik herbaciano-kawowy do dyspozycji w stołówce. Posiłki wegetariańskie.

W ośrodku mamy także jacuzzi i saunę do wynajęcia. Strona ośrodka Nagórzyce jest tutaj.

PLAN ZAJĘĆ
Rozpoczynamy 20 marca (sobota) kolacją o 18.
Obóz zakończy się 26.marca przed południem.
W ramach obozu odbędzie się 7 godzin zajęć dziennie (ćwiczenia i wykłady), prowadzonych po angielsku, z profesjonalnym tłumaczenie na żywo na język polski.

DOJAZD
Dla osób niezmotoryzowanych możliwy będzie przejazd wynajętym busem z Warszawy do ośrodka i z powrotem za dodatkową opłatą. Bus wyjedzie z lotniska z Warszawy 20.03 ok. 15:00. Po zakończeniu, 26 marca, bus przyjedzie na lotnisko ok. 13:30.

Dojazd samochodem od S8 lub A1.
Współrzędne GPS:
51°28’19.4″N 19°59’09.7″E
51.472069, 19.986023

CENA
zawiera pobyt, wyżywienie i zajęcia:

• pokój 2-osobowy z prysznicem/ WC – 1790 zł

• pokój 1-osobowy z prysznicem/WC (w pokoju 2-osobowym, tylko gdy dostępny!) – 2000 zł

Cena obozu nie obejmuje ubezpieczenia. Uczestnicy są proszeni o samodzielne wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

70 zł – cena przejazdu tam i z powrotem busem z Warszawy

Miejsce na obozie rezerwuje zapisanie się przez formularz i przelanie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 400 zł. Pozostałą część kwoty 1390zł należy wpłacić do 5 marca.

LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO: https://tiny.pl/r1fnx

Jeśli obóz się nie odbędzie, pieniądze zostaną wam w całości zwrócone.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat rezerwacyjnych.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości piszcie na: kontakt@qigong.edu.pl.

Zapraszamy!