Stanie Jak Drzewo i Oddychanie Taoistyczne – 10-11 listopada 2018

Zapraszamy na kolejny warsztat Qi Gong z Ronem Timm

“Drobny ruch jest lepszy niż większy ruch

Brak ruchu jest lepszy niż drobny ruch

Bezruch jest źródłem całego ruchu.”

(Wang Xian Zhan – jeden z mistrzów Zhan Zhuang)

Qi Gong – stanie jak drzewo i oddychanie taoistyczne

Stojący Qi Gong jest podstawą wewnętrznych sztuk walki oraz wewnętrznej pracy w Qi Gongu. Służy regulowaniu ciała, koncentracji i wzmocnieniu Qi oraz oczyszczeniu systemu nerwowego.

Podczas tych zajęć zajmiemy się ześrodkowaniem i funkcjonalnym uporządkowaniem ciała poprzez praktykowanie Qi Gongu w bezruchu. Ćwiczenia systemu Zhan Zhuang dają nam głęboki wgląd w zarówno mechaniczną jak i energetyczną strukturę ciała.

Na poziomie fizycznym będziemy pracowali z siłą grawitacji a na poziomie energetycznym z biegunowością nieba i ziemi. Poprzez wydłużone okresy stania w określonej pozycji ciało samo zacznie się regulować w myśl zasad  kosmicznych. Rezultatem takiej praktyki po jakimś czasie jest ustanowienie poczucia wypełnionego centrum oraz linii środkowej (kanału centralnego).

To przeorganizowanie  ciała w stronę jego środka tworzy dobrą bazę dla głębokiego doświadczenia odprężenia i bezruchu. Ten bezruch jest podstawą szczerej i prawdziwej relacji ze sobą i światem. Będąc w takim bezruchu możemy lepiej słyszeć i rozumieć świat.

Zhan Zuang (stanie jak drzewo) jest prostą praktyką, która pozwala uzyskać głębokie efekty dotykając wszystkich aspektów naszego jestestwa: fizycznego, energetycznego, emocjonalnego a także duchowego. Jest znana z możliwości jakie daje w zakresie głębokiej relaksacji, stabilizacji oraz oczyszczenia układu nerwowego.

Z kolei oddychanie jest ściśle związane z naszymi emocjami i naszym układem nerwowym. Umiejętność prowadzenia naszego oddechu do niższych centrów ciała wspomoże wewnętrzne procesy w zakresie praktyki stania jak drzewo. Z tego względu ćwiczenie naszego oddechu będzie ważną częścią pracy oraz zajęć.

Oddychanie Taoistyczne pozwala na regulację systemu nerwowego. Ułatwia także otwarcie i zrelaksowanie ciała przez propagowanie ruchu przepony na całe ciało. Wreszcie ten sposób oddychania „napędza“ krążenie płynów ustrojowych i energii Qi.

Z faktu, że oddychamy 24 godziny na dobę wynika, że sposób w jaki oddychamy ma zasadniczy wpływ na nasze życie i jego jakość.

Kontakt z naszym oddechem i naszymi wzorcami oddechowymi to także bliski kontakt z nami samymi. Ukształtowanie głębokiego i regularnego oddychania brzusznego jest podstawą wszystkich praktyk medytacyjnych i Qi Gong.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich chętnych, zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących w Qi Gong.

Miejsce warsztatu

Liceum im. Cervantesa

ul. Zakrzewska 24

Warszawa

Uwaga: Google Maps błędnie prowadzi na ulicę Nowotarską, na tyły szkoły, dlatego proszę korzystać z poniższych informacji do skorygowania nawigacji.

Lokalizacja na mapie

Wejście i parking:

Cena warsztatu: 300 zł

Harmonogram warsztatu
sobota i niedziela, 10-11,11.2018
w godz. 10-18, przerwa w godz. 13-15.
Warsztat będzie prowadzony w j. angielskim z tłumaczeniem na j. polski.

Zapisy i informacje

Zapisy na warsztat odbywają się przez wypełnienie formularza (najpierw) i następnie dokonanie wpłaty rezerwującej w kwocie 100 na podane niżej konto. W przypadku braku przyjęcia zgłoszenia przez formularz (np. brak miejsc), prosimy nie robić wpłat. Pozostała część opłaty w czasie warsztatów.

Proszę pamiętać o zaznaczeniu pola „nie jest robotem” w formularzu.

Ron Timm 30 1050 1025 1000 0092 1136 0012 z dopiskiem „stanie qg”

Informacji udzielamy pod adresem kontakt@qigong.edu.pl i pod nr tel. 602 440 660.

Zapraszamy!