Ręce jak Chmury 2 – warsztat online 27-28 czerwca

Wznoszenie i Opadanie – Wschody i Zachody Słońca
Pogłębienie zrozumienia ruchu „Rąk Poruszających się jak Chmury”

Wznoszenie i opadanie są podstawowymi życiowymi ruchami ciała, które decydują o naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Mają swoje odbicie we wszystkich zjawiskach I funkcjach fizycznych, między innymi w zmieniających się porach roku, rytmie dnia i nocy, pływach oceanów. U człowieka dynamiki wznoszenia i opadania mają odbicie w jakości snu I witalności, krążeniu krwi, temperaturze ciała i tętnie serca. W tradycji chińskiej i taoistycznej określa się je jako yin i yang.

Praca skoncentrowana na Qi (energii, sile witalnej) i zrozumienie jej dynamiki, yin  yang, jest podstawą każdej dogłębnej praktyki Qi Gong.

Dlatego też podczas tego warsztatu aby móc zainicjować ruch wznoszenia i opadania skupimy się zwłaszcza na obszarach pełniących funkcję pomp w naszym ciele. Zaczniemy od głównej, centralnej pompy, łączącej górną i dolną część ciała, niebo i ziemię, tworzącej nasze fizyczne i funkcjonalne centrum (kua). Ta największa, centralna pompa oddziałuje i synchronizuje wszystkie mniejsze pompy, aktywuje wszystkie stawy do ich zadań i funkcji, co prowadzi do harmonijnego i mocnego przepływu qi oraz wszystkich wewnętrznych płynów w całym ciele.

Aby pomyślnie przenieść praktykę Qi Gong do Tai Chi tak, jak jak zrobiliśmy to podczas ostatniego warsztatu „Rąk jak Chmury”, niezbędne jest uruchomienie pomp ciała.
Podczas tego warsztatu zajmiemy się bardziej pierwszą chmurą. Odnajdziemy w niej aspekty wznoszenia i opadania (jakości yang i yin) i doświadczymy pompowania jako siły napędowej i podstawowej dynamiki każdej poprawnej praktyki Tai Chi.

Ci z Was, którzy już znają pierwszą chmurę (początkujący lub zaawansowani), będą mieli możliwość poznać ją szczegółowo i uczynić znajomy ruch bardziej świadomym.
Ci z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać pierwszej chmury, otrzymają doskonałe wprowadzenie do niej poznając i rozumiejąc ruch niejako od wewnątrz.
Na koniec tych dwóch dni dodamy do formy rąk jak chmury krok trójkątny. Łącząc praktykę rąk jak chmury z ruchem nóg i krokami, staje się ona znacznie mocniejsza i skuteczniejsza.

Zapraszamy! Spotkamy się na Zoom – sprawdziło się to zadziwiająco dobrze ostatnim razem – mając nadzieję, że niedługo znów spotkamy się w Warszawie! …. i znów…. i znów.

Spotkamy się na żywo w ZOOM. Po zarejestrowaniu się i dokonaniu płatności otrzymasz link do spotkania. Planujemy spotkać się w formie interaktywnej, co oznacza, że możesz wziąć udział z włączoną kamerą i skorzystać z udzielanych poprawek oraz zadawać pytania nie tylko przez czat, lecz także na żywo przez mikrofon. Daje nam to możliwość bycia bliżej i stworzenia pola do wspólnej pracy w danym temacie.

Data: 27 – 28 czerwca (sobota-niedziela)

Harmonogram:
Spotkania w dwóch blokach czasowych
10:00 – 12:30 i 14:30-17:00

Co będzie potrzebne do udziału w warsztacie:
– komputer lub smartfon z dostępem do internetu
– zainstalowanie aplikacji Zoom ( https://zoom.us/)
– kamera
– wygodne ubranie
– swobodna przestrzeń do wykonywania ćwiczeń
– woda do picia

Co na Ciebie czeka w wersji online:
– 10h warsztatu w 2 dni w Twoi domu (5h dziennie)
– zajęcia w języku angielskim z tłumaczeniem Aliny
– możliwość interaktywnego udziału i otrzymania personalnych wskazówek od Rona za pomocą czatu lub video
– spotkanie online z kolegami i koleżankami z poprzednich warsztatów Path of Dao 🙂

Chcąc umożliwić wszystkim zainteresowanym dołączenie do warsztatu, szczególnie w trudnych (także ekonomicznie) czasach, postanowiliśmy zaoferować system cenowy wzajemnego wsparcia. Ty decydujesz, do której grupy należysz, czy chcesz wesprzeć czy potrzebujesz wsparcia. Wybierz swoją cenę.

CENA REGULARNA TO: 250 ZŁ
DLA WSPIERAJĄCYCH I PAR / RODZIN: 300 ZŁ
DLA POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA: 200 ZŁ

Zapisy:
Zapisy odbywają się za pomocą formularza – https://forms.gle/1zZArWojebbaJhX7A
Warunkiem zapisu na warsztat jest wysłanie formularza oraz dokonanie płatności.
Dzień przed warsztatem – 26 czerwca (piątek) otrzymasz link do ZOOM za pomocą którego będziesz mógł zalogować.

Płatność:
Prosimy o płatność w 24h od wysłania formularza zgłoszeniowego
Numer konta:
Ron Timm 98 1160 2202 0000 0003 6445 4424
z dopiskiem „ręce jak chmury 2”

Pytania:
Wszelkie pytania możecie kierować pod adresem:  kontakt@qigong.edu.pl
lub telefonicznie Michalina – 506 080 841 / Łukasz – 728 229 037/ Tomek – 609 044 871

Do zobaczenia
Zespół Path of Dao