Obóz letni 22 – 28 sierpnia 2020 – Sześć Ćwiczeń Smoka

Smok jest symbolem zmiany, transformacji. Smoki zmieniają swoje położenie, kształty, wymiary a nawet charaktery. Energia smoka koncentruje się w jego sinusoidalnych kształtach, wykorzystując zwijanie i rozwijanie, po to aby poruszać się jak najszybciej. Smok symbolizuje niezmierzony dynamizm i jednocześnie sumę wszystkich możliwości reprezentowanych przez cechy rożnych zwierząt. Ma głowę lwa, grzywę konia, rogi jelenia, ciało węża pokryte łuskami ryby i szpony orła. Może zanurzać się w odmęty wodne, aby następnie sięgać wyżyn nieba, a jego sposobem poruszania się jest ciągłe falowanie. Jego forma ulega ciągłej przemianie, nie można go zatrzymać, pochwycić czy osadzić w niewoli.

W czasie tego obozu będziemy pracowali nad ćwiczeniami z zestawu Sześciu Ćwiczeń Smoka, których ruchy skrętne, obrotowe, spiralne, po łukach, kołyszące, falujące, wirujące, wznoszące i opadające, pływające, kołujące, huśtające i  wijące się  nawiązują do idei ruchu smoka. Sześć Ćwiczeń Smoka może być postrzegane jako Qi Gong praktyki Bagua Zhang. Przygotowują one ciało wpływając na więzadła, ścięgna i kręgosłup zwiększając ich elastyczność i zakres ruchu, ale także na tkankę miękką, w tym narządy wewnętrzne. Po dłuższym czasie skupionej praktyki prowadzą do wykształcenia „Ciała smoka”.

Wiele układów ćwiczeń smoka jest również zawartych w Bagua Zhang. Różnorodność ruchów (ruchy koliste, rozciąganie i skręcanie tkanek) przyczynia się do zwiększenia elastyczności ciała, jego wiązadeł i ścięgien. To zaś prowadzi do zwiększonego zakresu ruchów  w stawach, kręgosłupie i narządach wewnętrznych. Ćwiczenia smoka pozwalają także na wykształcenie płynnego poruszania się, w którym jesteśmy w stanie rozpoznać nadchodzącą zmianę i przystosować się do niej. Wszystko to czyni z nich praktykę niezwykle przydatną dla wszystkich żyjących w obecnych czasach.

Pięknie wyglądające ruchy sześciu ćwiczeń smoka mogą być łączone ze sobą tworząc wspaniałą formę,  a ich siła i skuteczność czyni je przydatnymi w sztukach walki.

Obóz otwarty jest dla wszystkich, początkujących i zaawansowanych. Będziemy pracować w nowych obszarach, dzięki czemu zyskamy wiele cennej wiedzy i doświadczenia.

Zapisy

Uwaga! Zostały 3 ostatnie wolne miejsca!
Aby się zarejestrować wypełnij FORMULARZ

Po jego przesłaniu automat wysyła potwierdzenie wpłynięcia zgłoszenia na podany adres. Warto więc sprawdzić, czy email został wpisany poprawnie.

Prosimy, pamiętajcie o  zaznaczeniu pola „nie jestem robotem” w formularzu (jeśli takie pole zostanie wyświetlone).

Twoje zgłoszenia będzie ważne pod warunkiem dokonania opłaty rezerwacyjnej 300 zł na konto:
Ron Timm 98 1160 2202 0000 0003 6445 4424
tytuł: „Obóz Letni 2020 – imię i nazwisko”.

Pozostałą część (1490zł) należy wpłacić do 14.08.2020 tytułem: „Obóz Letni 2020 dopłata – imię i nazwisko”.
Jeśli z przyczyn niezależnych obóz się nie odbędzie zaliczka jak i inne wpłacone środki zostaną wam w całości zwrócone. Jeśli byłaś/eś na wakacjach bez internetu, to nie przejmuj się, tylko wyślij nam czym prędzej zgłoszenie.

Miejsce:

Po raz kolejny będziemy gościć w leśnym ośrodku „Nagórzyce” nad Zalewem Sulejowskim tuż obok Tomaszowa Mazowieckiego.

Wszystkie pokoje są traktowane jako 2-osobowe i są wyposażone w łazienki oraz lodówki. W łazienkach są suszarki do włosów i oczywiście ręczniki.

Kącik herbaciano-kawowy do dyspozycji w stołówce. Posiłki wegetariańskie.

W ośrodku mamy także jacuzzi i saunę.

Strona ośrodka Nagórzyce jest tutaj.

Jak dojechać na miejsce?

Dla osób niezmotoryzowanych możliwy będzie przejazd wynajętym busem (z lotniska Chopina).

Dojazd samochodem od S8 lub A1.

Współrzędne GPS:

51°28’19.4″N 19°59’09.7″E
51.472069, 19.986023

Plan zajęć:

Rozpoczynamy 22. sierpnia (sobota) o godz. 18:00, kończymy 28. sierpnia  (piątek) o godz. 11:00.

W ramach obozu odbędzie się 7 godzin zajęć dziennie (ćwiczenia i wykłady), prowadzonych po angielsku, z profesjonalnym tłumaczeniem na żywo na język polski.

Pełny harmonogram obozu znajdziecie tutaj.

Ceny:

1 790 zł  – pełna cena obozu z noclegami w pokoju 2-osobowym (prysznic/WC) i z wyżywieniem*

Około 70 zł – cena przejazdu tam i z powrotem busem z Warszawy

*cena obozu nie obejmuje ubezpieczenia. Uczestnicy są proszeni o samodzielne wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości piszcie na: kontakt@qigong.edu.pl

lub dzwońcie: tel. Michalina – 506 080 841 / Tomek – 609 044 871

Zapraszamy!