Noworoczny Obóz Medytacyjny – 28.12.19-3.01.2020 – ostanie miejsca – lista rezerwowa

Uwaga: aby uniknąć przepełnienia, kolejne zgłoszenia będą przyjmowane na listę rezerwową i potwierdzane indywidualnie. Proszę nie robić przelewów przed potwierdzeniem.

Związek pomiędzy medytacją a Qi Gong zawsze był bardzo ścisły. Jedno ze źródeł o pochodzeniu Qi Gongu opisuje Bodhidharmę, pierwszego patriarchę Zen, jako „założyciela” Qi Gong. Spokój i wewnętrzne jakości Qi Gongu są idealną bazą do głębokiej i potężnej medytacji. 

Obóz jest dostępny dla WSZYSTKICH chętnych, bez względu na dotychczasowa doświadczenia w Qi Gongu.

W czasach stale rosnącej złożoności naszego życia, w czasach zaawansowanej technologii, stresu i globalnego wypalenia, utraty połączenia ze sobą, nadmiernych żądań i roszczeń, zaburzeń rytmu dnia i nocy, a także problemów czasowych, głęboko potrzebujemy spokoju i stabilności.

Bardzo ważne jest znalezienie metod i sposobów, które pozwolą nam znaleźć i połączyć się ze sobą w wewnętrznym bezruchu. We wszystkich kulturach i czasach były i są ćwiczenia medytacyjne, które są głębokimi wewnętrznymi procesami regulacji i transformacji naszego bytu i naszej świadomości.

Praktyki te, niewidoczne z zewnątrz i trudne do zrozumienia na logicznym poziomie językowym i intelektualnym, rzadko są nauczane we właściwy sposób lub w ogóle zapomniane. Brakuje praktycznych wskazówek i metodologii.

Jednak taoistyczna praktyka medytacyjna, głęboko osadzona w Qi Gong, ze swoją wiedzą na temat cech i dynamiki Qi, oferuje uczniom konkretne instrumenty, doświadczenia i narzędzia.

Na tym obozie poświęcimy wiele czasu na zrozumienie wewnętrznej pracy i zdobycie umiejętności, które pomogą nam w drodze do świadomego istnienia. Pora roku jest idealna do refleksyjnej pracy, ponieważ zimą energia cofa się głęboko w korzenie i jest zawieszona w bezruchu, gdzie czeka na kiełkowanie.

Będziemy ćwiczyć medytację podczas siedzenia, stania, chodzenia i interakcji, co ułatwia integrację odczuwanych i wyuczonych treści w codziennym życiu.

Ćwiczenia będą uwzględniały potrzeby i możliwości uczestników. Dlatego medytację siedzenia będzie można na przykład ćwiczyć na krzesłach, ponieważ siedzenie na podłodze jest męczące dla wielu osób i niekoniecznie potrzebne do jakości pracy wewnętrznej. Ponadto będziemy ćwiczyć w krótkich sekwencjach, kierując się ponownie jakością, a nie czasem trwania wewnętrznej praktyki.

Nie są wymagane żadne warunki wstępne, a my zwracamy się w szczególności do osób, które uważają, że chcieliby zacząć swoją drogę od wciąż stosowanych metod i praktyk.

Miejsce:

Po raz kolejny będziemy gościć w leśnym ośrodku „Nagórzyce” nad Zalewem Sulejowskim tuż obok Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Wszystkie pokoje są 2-osobowe i są wyposażone w łazienki oraz lodówki. W łazienkach są ręczniki i suszarki do włosów.

 

Kącik herbaciano-kawowy do dyspozycji w stołówce. Posiłki będą takie jak w poprzednim ośrodku, czyli wegańskie.

W ośrodku mamy także jacuzzi i saunę.

Strona ośrodka Nagórzyce jest tutaj.

 

Jak dojechać na miejsce?
Dla osób niezmotoryzowanych możliwy będzie przejazd wynajętym busem (z lotniska Chopina), lub w samochodach pozostałych uczestników, w miarę wolnych miejsc.

Dojazd samochodem od S8 lub A1.

Współrzędne GPS:

51°28’19.4″N 19°59’09.7″E

51.472069, 19.986023

Plan zajęć:

Uwaga: Ten obóz wyjątkowo rozpoczyna się w sobotę, a kończy się w piątek.

Rozpoczynamy 28. grudnia  o godz. 18:00, kończymy 3.stycznia o godz. 11:00.

W ramach obozu odbędzie się 7 godzin zajęć dziennie (ćwiczenia i wykłady), prowadzonych po angielsku, z profesjonalnym tłumaczeniem na żywo na język polski.

Pełny harmonogram obozu znajduje się tutaj.

 

Cena za obóz wraz z pobytem i wyżywieniem)*:


pokój 2-os. – prysznic / WC                           1 790 zł

płatne do 15.12.2019

*) Cena obozu nie obejmuje ubezpieczenia. Uczestnicy są proszeni o samodzielne wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat rezerwacyjnych.

 

Zapisy i informacje

Obóz jest dostępny dla WSZYSTKICH chętnych, bez względu na dotychczasowa doświadczenia w Qi Gongu.

Zapisy na warsztat odbywają się przez wypełnienie (tylko z komputeraFORMULARZA

Na adres mailowy, który podajecie Państwo w formularzu (warto sprawdzić, czy został wpisany poprawnie), automat wysyła potwierdzenie wpłynięcia Państwa danych, które NIE jest potwierdzeniem uzyskania miejsca na obozie – to jest lista rezerwowa.

Uwaga: zdarza się, że automatyczne potwierdzenie (z adresu „Formularze Google”) trafia do spamu, czyli wiadomości niechcianych.

Proszę pamiętać o zaznaczeniu pola „nie jest robotem” w formularzu (jeśli takie pole zostanie wyświetlone).

Informacji udzielamy pod adresem kontakt@qigong.edu.pl i pod nr tel. 602 440 660.