Medytacja Taoistyczna 1-2 czerwca 2019

Zapraszamy na kolejny warsztat Qi Gong z Ronem Timm

Medytacja Taoistyczna

Kultywacja bezruchu – Qi Gong i medytacja – Medytacja nie jest siedzeniem nieruchomo – Medytacja jest trwaniem w spokoju i w tym co nieporuszone

Związek między medytacją a Qi Gong zawsze był bardzo ścisły – jedno ze źródeł opisuje Bodhidarmę, pierwszego patriarchę Zen, jako tego, który stworzył Qi Gong. Spokój i wewnętrzny charakter praktyki Qi Gong są idealną podstawą dla głębokiej i pełnej mocy medytacji.

W czasach stale rosnącej złożoności naszego życia, w czasach zaawansowanej technologii, stresu i globalnego wypalenia, utraty połączenia z samym sobą, nadmiernych wymagań i roszczeń, zaburzonych rytmów dnia i nocy, a także braku czasu, rośnie potrzeba zatrzymania się i stabilności.

Jest bardzo ważne, aby znaleźć metody i sposoby, umożliwiające nam znalezienie siebie, połączenie się z samym sobą w wewnętrznym spokoju.

We wszystkich kulturach i czasach istniały i istnieją ćwiczenia medytacyjne, w których uruchamiane są głębokie wewnętrzne procesy regulacji i transformacji naszej świadomości i istoty. Praktyki te, niewidoczne z zewnątrz i trudne do zrozumienia na logicznym poziomie językowym i intelektualnym rzadko są nauczane we właściwy sposób. Brakuje praktycznych wskazówek i metodologii. Jednakże taoistyczna praktyka medytacji głęboko osadzona w Qi Gong i korzystająca  z jego wiedzy na temat cech i dynamiki Qi oferuje studentom zestaw konkretnych instrumentów, doświadczeń i narzędzi.

Podczas tego warsztatu poświęcimy trochę czasu na zrozumienie wewnętrznej pracy i na osiągnięcie umiejętności, które pomogą nam w drodze do osiągnięcia stanu świadomego istnienia.

Będziemy ćwiczyć medytację w pozycji siedzącej, stojącej, w chodzeniu i w interakcji, aby ułatwić integrację uczonych i odczuwanych treści z codziennym życiem.

Warsztaty uwzględniają potrzeby i możliwości uczestników. Dlatego też, na przykład medytacja siedząc będzie praktykowana na krzesłach,  ponieważ siedzenie na podłodze jest męczące dla wielu ludzi i nie koniecznie potrzebne dla jakości wewnętrznej pracy. Ponadto będziemy ćwiczyć w krótkich sekwencjach, określanych raczej przez jakość, niż przez czas trwania wewnętrznej praktyki.

Udział w warsztacie nie jest ograniczony żadnymi warunkami. Jest przeznaczony dla wszystkich, a w szczególności dla osób, które chcą wejść na drogę spokoju.

Miejsce warsztatu

Liceum im. Cervantesa Zakrzewska 24

Warszawa

Uwaga: Google Maps błędnie prowadzi na ulicę Nowotarską, na tyły szkoły, dlatego proszę korzystać z poniższych informacji do skorygowania nawigacji.

Lokalizacja na mapie

Wejście i parking:

Cena warsztatu: 300 zł

Harmonogram warsztatu
sobota i niedziela, 1-2 czerwca 2019
w godz. 10-18, przerwa w godz. 13-15.
Warsztat będzie prowadzony w j. angielskim z tłumaczeniem na j. polski.

Zapisy i informacje

Zapisy na warsztat odbywają się przez wypełnienie FORMULARZA (najpierw) i następnie dokonanie wpłaty rezerwującej w kwocie 100 na podane niżej konto w tym samym lub następnym dniu. W przypadku braku przyjęcia zgłoszenia przez formularz (np. brak miejsc), prosimy nie robić wpłat. Pozostała część opłaty na miejscu przed rozpoczęciem warsztatu.

Na adres mailowy, który podajecie Państwo w formularzu (warto sprawdzić, czy został wpisany poprawnie), automat wysyła potwierdzenie wpłynięcia zgłoszenia razem z informacją, że zgłoszenie będzie ważne (czyli przyjęte) w momencie wpływu podanej wyżej kwoty na konto Rona. Jako że nie mam dostępu do tego konta i tylko co jakiś czas otrzymuję z niego wyciągi, nie jestem w stanie potwierdzać Państwa wpłat. Proszę przyjąć za pewnik, że wysłanie przelewu na podany niżej numer konta czyni zgłoszenie przyjętym. Przelewy nie giną.

Uwaga: zdarza się, że automatyczne potwierdzenie (z adresu „Formularze Google”) trafia do spamu, czyli wiadomości niechcianych.

Proszę pamiętać o zaznaczeniu pola „nie jest robotem” w formularzu (jeśli takie pole zostanie, wyświetlone).

Ron Timm 98 1160 2202 0000 0003 6445 4424 z dopiskiem „medytacja”

Informacji udzielamy pod adresem kontakt@qigong.edu.pl i pod nr tel. 602 440 660.

Zapraszamy!